Kamery IP, czyli kamery działające w standardzie Internet Protocol (cyfrowa transmisja pakietowa), a więc najbardziej obecnie popularnym standardzie komunikacji komputerów.

W przeciwieństwie do standardowej kamery przemysłowej, kamera IP nie wysyła sygnału analogowego, zamiast tego jest ona w stanie, w oparciu o konkretny protokół, odbierać i wysyłać dane - posiada pełnoprawny interface sieciowy.

                                                                        

Kamery IP ze względu na wspomnianą wyżej możliwość podłączenia do dowolnej sieci (LAN) używającej protokołu Internet Protocol (czyli do ogromnej większości) mogą magazynować nagrywany materiał na urządzeniu oddalonym od nich i połączonym jedynie za pomocą sieci lub też dokonywać zapisu na podłączonych bezpośrednio do kamer nośnikach pamięci (nie wyklucza to równoczesnego wysyłania obrazu do innego połączonego z siecią odbiorcy lub rejestrować na zdalnym lub lokalnym serwerze).

                                                                       

Kamera taka posiada własny adres IP. Jest podłączona do sieci i zazwyczaj zawiera między innymi wbudowany serwer WWW, serwer FTP, klienta FTP, klienta poczty elektronicznej, system zarządzania alarmami, możliwość programowania i inne opcje. Kamery sieciowe nie muszą być podłączane do komputera, działają niezależnie dzięki temu mogą być rozmieszczane w różnych miejscach, w których znajduje się podłączenie do sieci IP.

                                                                                                    

Stosowanie kamer IP daje również wiele innych korzyści. Transmisja cyfrowa umożliwia uzyskanie wysokich –znacznie wyższych niż w analogowych, rozdzielczości obrazu. Kamery o rozdzielczości 1,3Mpx (megapikseli) i wyższej, nazywają się kamerami megapiksel-owymi. Rozdzielczość obrazu z kamery megapiksel-owej 1,3Mpx jest ponad trzy razy wyższa niż w przypadku tradycyjnej kamery analogowej, przy czym znacznie popularniejsze od kamer 1,3Mpx są kamery o jeszcze wyższych rozdzielczościach – tzw. kamery Full HD o rozdzielczości 2Mpx (1080p) a nawet większej rozdzielczości kamery 3 megapiksel-owe czy 5 megapiksel-owe.

                                                                                     

Tak duże rozdzielczości pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego bogatego w wiele szczegółów obrazu. Bez problemów przebiega identyfikacja osób, odczytywanie nominałów banknotów na stanowiskach kasowych, czy odczytywanie tablic rejestracyjnych samochodów).

                                 

 

Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem systemów kamer. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoli na fachową i precyzyjnie dopasowaną do Państwa potrzeb instalację kamer w Państwa domu, biurze, magazynie, sklepie.