Podstawowym założeniem stosowania monitoringu wizyjnego w szkołach jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa uczniom, pracownikom oraz wszystkim osobom przebywającym na terenie szkoły. Stosowanie monitoringu wymusza na każdym bardziej świadome i przemyślane działania, dzięki temu szkoła jest mniej podatna i zabezpieczona na akty przemocy wśród uczniów a także przejawy wandalizmu, które narażają każdą szkołę na dodatkowe koszty związane z remontem czy zakupem nowego sprzętu.

Monitoring w szkołach powinien być w taki sposób wykonany by uwzględniał ilość, wielkość budynków jak i całego terenu szkoły.

Monitoring na zewnątrz budynku, powinien obejmować wszystkie wejścia i dostępne okna. Jakość kamer powinna być tak dobrane, by zarejestrowany obraz umożliwił rozpoznanie intruza.

Monitoring wewnętrzny budynku powinien obejmować korytarze, szatnie, sale gimnastyczne, łazienki oraz toalety, w których dochodzi do aktów wandalizmu i chuligaństwa. Kamery w łazienkach powinny być ustawione w taki sposób aby  nie obejmowały podglądu kabin.

W szatniach, korytarzach bądź w sali gimnastycznej proponujemy zastosowanie kamer odpornych na akty wandalizmu.

Dzięki zastosowaniu rejestratorów możliwy jest podgląd monitoringu na wielu stanowiskach pracy, (recepcja, sala komputerowa, sekretariat) poprzez sieć internetową.

Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem systemów kamer. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoli na fachową i precyzyjnie dopasowaną do Państwa potrzeb instalację kamer w Państwa domu, biurze, magazynie, sklepie.